SİTCOM

                Bir sitcom olsun hayat, her akşam tek başına geçip izlediğin, ardı ardına belki sabaha dek. Herkes gülsün, ölümler bile bir bölümlük olsun ve her şey gerisinde bir iz bırakmadan geçip gitsin. Bir sitcom olsun ve yalnızlık bile seni gülümsetebilsin, kaybettiklerin, işin, sevgilin ve hatta masumiyetin, gülümsetebilsin seni en acı dediklerin. Arkadaşların çıkagelsin dört bir yandan, türlü anılar anlatsınlar ve sohbet saatlerce devam etsin. Bütün hatalarınla ve eksiklerinle eğlenebilesin bir sonraki bölümde unutuncaya kadar.

                Hiçbir şey sana engel olamasın eninde sonunda hayallerine kavuş, belki birkaç bölüm sonra belki sezon finalinde ama ne olursa olsun bir gün mutlaka. Hiçbir zaman tamamen bitik ve çaresiz duruma düşme sanki gerçekte bunlar oluyormuşçasına. Sevgisizlik ve tatminsizlik bir şaka aracı olsun sadece, hiçbir zaman boş evde otuz bir çekme ve sonrasında pişmanlık duyma. Etrafında gezinen insanlara rağmen yalnız hissetme. Her bir karakterin bir anlamı olsun senin için, esnafla sohbet et ve köşedeki yaşlı çifte gülümse sanki insanlar seni garipsemeyecekmişçesine.

                Televizyonu açtığında en sevdiğin program olsun her zaman, akşam yorgun argın döndüğün iş bütün gün seni yormamış olsun hiçbir zaman.  Para senin için küçük bir detaydan öte olmasın, sanki bütün geleceğini belirlemeyecek gibi. Düşünme onu, bunu, hiçbir şeyi. Her şey en fazla bir bölümlük olsun senin için, en büyük çöküşlerin bile, ha bilemedin belki iki.

                Yatağa uzandığında güzel anılar gelsin hep aklına, lisede sınıfın içinde küçük düşürülüşün değil ha o gelse bile gül geç her zaman, utançtan kızaran yüzünü saklamak zorunda kalma. En nefret ettiklerin bile dost olsun kimi zaman, insan oğlu kin tutmazmışçasına.

                Ve uyandığında ertesi gün kendini verme acılarını unutturan bağımlılığına, ekranı açıp dalmak zorunda kalma bir sitcoma, oturup izlerken düşüncelerinden uzaklaşma, sanki mümkünmüşçesine. Gül geç yine o akşam, göm içine, devam et çünkü bitmeyecek bir bölümmüşçesine.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s